2.1.2015

Kalendáře, diáře, zápisníky a jejich význam

Smysl a význam kalendářů, diářů a zápisníků

Kalendář je systém měření času ve dnech, měsících a letech. S pomocí kalendáře je možné chronologicky definovat události minulé, současné a nebo budoucí.

Moderní kalendář je založen na dvou hlavních údálostech: Den, který je časovým úsekem, kdy dochází k otočení Země kolem své osy. A sluneční rok, doba plného otočení Země kolem Slunce.

Den trvá 24 hodin a rok asi 365 dní.

Obě veličiny jsou obzvláště důležité, protože určují jak čas kompletního dne a noci (den), ale také časové období, ve kterém se střídají roční období.

Rozdělení roku do 12 měsíců odpovídá dřívějším kalendářům, které byly založeny na měsíčním cyklu.

Dnes je zcela běžné, ale jinak historicky  nevysvětlené rozdělení času dne do 24 hodin.

Nepřesně se pod pojem kalendář zahrnuje i ročení s počítáním roků (let), např. juliánský a gregoriánský kalendář.

V odvozeném smyslu je kalendářem také grafický rozvrh dní, týdnů a měsíců na určitý rok, například tištěný nástěnný a stolní kalendář, případně kalendář elektronický – anebo rozvrh událostí vůbec či svátků (včetně jmenin) umožňující plánovat. Protože v tištěných kalendářích bývala i četba pro široké vrstvy, označuje se jako kalendář také žánr lidového čtení.

Vyberte si u nás reklamní papírové kalendáře a diáře pro budoucí rok. Najdete v nich inspiraci, krásu, radost a potěšení každý den.

Kolekce nástěnných kalendářů

Kolekce nástěnných kalendářů je tradičně dokonalá v každém detailu. Přineste si domů náš kalendář a otevřete se světu fantazie i dobrodružství nebo prostě jen relaxujte…

Stolní kalendáře
Kolekce stolních kalendářů

Kolekce stolních kalendářů tradičně respektuje všechny požadavky každodenního využití. Stolní kalendáře jsou praktické svým knihařským zpracováním a při výběru jejich témat a fotografií byl kladen maximální důraz na trendovost, design a eleganci…

Pro více informací klikněte zde:

Diáře s gumičkou
Deníky a zápisníky

Deníky a zápisníky – Deníky a záznamníky

Nápady, plány, připomínky, tipy, důležité odkazy, adresy, termíny, jména, výsledky, velikosti, seznamy, návody? To všechno a dokonce i první prasátko namalované jedním tahem pravou rukou vaší ratolestí, se vejde do zápisníků nové generace.

Pro více informací klikněte  zde:

Koženkové diáře sešívané
Diáře naší nové kolekce

Diáře jsou osobním zápisníkem a plánovacím rozvrhem,

který nás provází na každém kroku. Proto diáře naší nové kolekce mají do poslední maličkosti zpracován vnitřní obsah každého formátu diáře a stejně také i vnější zpracování klade důraz na kvalitu a originalitu. Mezi diáři najdete tradičně klasické i manažerské diáře, velké množství novinek a originalit, které jsou inspirované současnými trendy. Pak je velmi snadné vybrat si diář tak, aby mezi ním a uživatelem vznikl velmi osobní vztah.

Pro více informací klikněte  zde:

Kalendáře nástěnné

 

Nástěné kalendáře,stolní kalendáře, víceměsíční kalendáře,diáře
kalendare-nastenne

 

Kalendáře a diáře

 

DIÁŘE-NOTESY-KALENDÁŘE-NOVOROČENKY

 

Reklamní dáře, notesy a organizéry

Chci poslat POPTÁVKU:

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Týká se (vyžadováno)

Vaše zpráva

Další katalogy: